Ďalšie klubové stránky

vycvik

triatlon

kps face

Úvod

Klub plaveckých športov

nereusdeti

Máš rád/a vodu?

PRIDAJ SA MEDZI NÁS!
 
Klub plaveckých športov Nereus počas letných prázdnin usporiada nábor nových plavcov do plaveckého oddielu.
Ak je Vaše dieťa ročník narodenia 2011 - 2015, zvládne plávať dvomi plaveckým  spôsobmi, stačí si dohodnúť termín.
mobil: 0911 236 958 (v prípade neprítomnosti poslať SMS s textom “ nábor”)
e - mail:  Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript
 
 
 
image.jpeg

PONUKA NA LETNÉ PRÁZDNINY PRE DETI A DOSPELÝCH

 

Počas letných prázdnin ponúkame intenzívny plavecký výcvik v dopoludňajších  hodinách pre deti a vo večerných hodinách pre dospelých. 

Viac informácii (odkaz)

 

 
bublinaac april

Juniori v bubline Aquacity Poprad

V stredu 21.4. 2021 sa vrátili z Popradskej bubliny naši juniori.

Bola to doteraz najpočetnejšia skupina a účasť na nej mali zastúpenie všetky juniorské skupiny a jeden člen zo skupiny A1.

Plavci spolu odplávali za šesť dní 44 200 metrov a okrem bazéna využili aj posilňovňu a spining.

Predpokladáme, že aj toto sústredenie prispeje  k tomu, aby  sa našim plavcom podarilo rýchlejšie dostať sa do formy, keď nám vládne opatrenia ako veríme už čoskoro umožnia návrat do nášho prirodzeného plaveckého režimu.

 

Emília Marcinová

 

 

 
26710cc4-0f0e-4061-8bd0-7a39ba656ca7

Sústredenie v Šamoríne + kontrolné preteky žiakov

V dňoch od 1.4.21 do 11.4.21 sa naši plavci zúčastnili sústredenia v Šamoríne. Náš klub prezentovalo celkovo deväť plavcov vo vekových kategóriách osem až štrnásť rokov. Sústredenie sa uskutočnilo vo veľmi príjemnom prostredí národného olympijského centra. K dispozícii sme mali okrem bazénov aj moderné fitnescentrum. V rámci voľnočasových aktivít deti ocenili bowling, biliard, pink-pong či kino. Pre tých aj umelecky zameraných, bola možnosť si zahrať na klavír. Tu musím povedať, že ma úroveň hry na klavír veľmi milo prekvapila.  

Vyvrcholením sústredenia boli kontrolné preteky starších, mladších žiakov a plaveckých nádejí. Plavci si vyplávali krásne osobné rekordy, najmä najmladší Riškovia sa potešili množstvu získaných medailí.  Konkrétne Riško Kekely získal 6 a Riško Sládek 7 medailí. 

Počas pobytu v bubline sme si užili aj oslavu narodenín, menín a aj Veľkonočný pondelok. Ako najväčší prínos hodnotím najmä možnosť deti si zatrénovať vo vode a konečne si aj zasúťažiť. Deti stretli starých priateľov a samozrejme nadviazali aj nové priateľstvá.

Peter Hlivjak

 

!!!Dávame do pozornosti!!!

POZOR!!

Kritériá SPF pre zaradenie do menného zoznamu Útvaru talentovanej mládeže SPF plávania od 01.01.2021.

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/s/swimmsvk.sk/2021/03/kriteria-spf-pre-zaradenie-do-menneho-zoznamu-utvaru-talentovanej-mladeze-spf-plavania-6.pdf 

 

 
alt

Bublina v AquaCity Poprad

Pozdravujeme všetkých fanúšikov KPŠ NEREUS. V dňoch od 6.3.2021 do 12.3.2021 prebehloplavecké sústredenie v bubline Aqua City Poprad. Pre väčšinu plavcov to bol prvý kontakt s vodou po takmer piatich mesiacoch. Sústredenia sa zúčastnili plavci z viacerých výkonostných skupín a vekových kategórii. Tí najvýkonnejší a najusilovnejší  naplávali 42 900m. Tréningy pripravoval hlavný tréner pán Gusto Várnai, pre mladšie ročníky sa objem a intenzita tréningov adekvátne upravili. Tréningy prebiehali dvojfázovo, a boli prispôsobené tak, aby sa plavci mohli plnohodnotne zúčastniť aj školských povinností. Pri plánovaní tréningového procesu bol kladený dôraz na postupnú adaptáciu na vodné prostredie a dostatočnú regeneráciu organizmu. Suchý tréning bol pre staršie ročníky individuálny, plavci si samostatne zvolili intenzitu a čas cvičenia tak, aby sa jednak stihli pripraviť do školy, a jednak aby nedošlo k preťaženie organizmu a k svalovým či iným zraneniam. K dispozícii sme mali cyklistické a bežecké trenažéry a fitcentrum. Pozitívne hodnotím aj možnosť "socializácie" plavcov v tejto zvláštnej, koronou postihnutej dobe, kde interakcia s vonkajším prostredím prebieha len cez obrazovku telefónov, tabletov či notebookov. Počas tréningového procesu prebehla aj analýza plaveckých štýlov jednotlivých plavcov s poukázaním na chyby a nedostatky jednotlivých plaveckých spôsobov plavcov.

Podmienky pre sústredenie hodnotím ako veľmi dobré. Na výber bolo vždy niekoľko jedál, dostatok zeleniny a ovocia, dostatok bielkovinovej stravy a taktiež vždy čosi sladké na doplnenie cukrov. K dispozícii boli aj voľnočasové aktivity ako ping-pong, šípky či biliard.

Záverom chcem aj touto cestou poďakovať rodičom, ktorí pomohli pri organizovaní dopravy do a z bubliny.

 

Peter Hlivjak

 

 

Strana 4 z 37