Úvod

Úspešné vystúpenie žilinských triatlonistov na MS v zimnom triatlone

 Email  Tlač  PDF

logo rakuskoŠportovci žilinského Nereusu aj na začiatku nového roku pokračujú v dosahovaní výborných výsledkov.

Počas uplynulého víkendu 14.-15.02.2016 rakúsky Zeltweg po prvýkrát hostil najlepších svetových zimných triatlonistov v rámci MS v zimnom triatlone. Na štarte v poradí 19-tych MS Slovensko reprezentovalo kvarteto pretekárov a medzi nimi dvaja Žilinčania, členovia nášho žilinského triatlonového oddielu Klubu plaveckých športov Nereus - Tomáš Jurkovič (kategória muži elita) a Lucia Michaličková (kategória juniorky).

Pre Tomáša Jurkoviča ako najskúsenejšieho Slováka na štarte to bol v poradí už 8. štart na MS. Doterajšie umiestnenia Tomáša Jurkoviča: 2007 - 29. miesto; 2008 - 11.  miesto; 2009 - 14.  miesto; 2010 - 11.  miesto; 2012 - 7.  miesto; 2013 - 9.  miesto a 2014 - 9.  miesto. Pre juniorku Lucia Michaličkovú to bola reprezentačná premiéra na MS v zimnom triatlone. Okrem nich sa v súťaži Age Group postavil na štart ďalší Žilinčan Martin Hikaník (taktiež KPŠ Nereus Žilina), ktorý v rokoch 2012 a 2014 získal zlato a v roku 2013 striebro v kategórii AGm25 - 29.
A práve vyššie spomenutí žilinskí športovci výraznou mierou prispeli k úspešnému vystúpeniu Slovákov na tomto podujatí. Po dlhých siedmych rokoch sa Slovensko dočkalo na MS v zimnom triatlone juniorskej medaily - foto! Lucia Michaličková absolvoval predpísané objemy 3,6 beh, 6 km na horskom bicykli a 4,8 km beh na lyžiach vo výslednom čase 48:25 min. - foto a obsadila v súťaži junioriek vynikajúce tretie miesto! Po úvodnom behu dobehla Lucia do depa na 2. mieste, po bicykli bola tretia. Stratu na druhú Rusku na bežkách postupne stiahla a 300 m pred cieľom ju aj dorazila. Škoda záverečnej zákruty v ktorej si vybrala zlú stranu, kde ju Ruska uzavrela a následne uhájila striebornú pozíciu.

Výrazný úspech dosiahol aj Tomáš Jurkovič - foto, ktorý si vylepšil svoje doterajšie maximum z MS a v rakúskom Zeltwegu v elitnej mužskej kategórii obsadil 6. miesto!

Výborné výsledky potvrdil nakoniec svojim umiestnením aj tretí žilinský pretekár Martin Hikaník, ktorý obsadil vo svojej vekovej kategórii konečné 5. miesto.
Slušnú úroveň slovenského zimného triatlonu potvrdili slováci v nedeľu, keď naša štafeta v zložení - Lýdia Drahovská, Tadeáš Drahovský, Lucia Michaličková a Tomáš Jurkovič získala bronzové medaily!

Všetkým trom žilinským športovcov z Klubu plaveckých športov Nereus Žilina úprimne blahoželáme!