Úvod

Výsledky ORCA CUP a VC Liptova

Email  Tlač  PDF

laura vlado 3Od piatku do nedele (29.04. – 01.05.2016 ) sa na bratislavských Pasienkoch konali veľké medzinárodné plavecké preteky Orca Cup. Žilinské plávanie išlo reprezentovať 26 plavcov.

Hneď v druhej úvodnej disciplíne 200m voľný spôsob sa podarilo Laure Benkovej splniť A-limit na Majstrovstvá Európy juniorov, ktoré sa budú konať počas letných prázdnin v susednom Maďarsku. Na polovičnej trati pridala B-limit. Celkovo si Laura vyplávala okrem skvelých časov v osobných aj klubových rekordoch 3 strieborné medaile (tretia za 400m voľ. sp.).

Štyri zlaté získal Vlado Štefánik, keď zvíťazil v juniorskej kategórii na 50m, 100m, 200m voľ. spôsob a 100m motýlik.

Dve prvé (50m voľ. sp., 50m motýlik) a jedno tretie (100m voľ. sp.) je bilancia Juraja Topoľského v kategórii starších žiakov.

Ďalším medailistom s dvomi bronzovými medailami bol David Bartáky na 50m a 100m motýlik.

Po jednej medaile si z bratislavskej vody vylovili skvelo plávajúci a všestranní plavci Matúš Laluha (2. – 100m motýlik) a Emma Marušáková (3. - 100m motýlik). Dlhotratiarke Nicol Topitzerovej sa podarilo na 1500m voľ. spôsob získať bronz.

Celková bilancia klubu je 15 medailí (6 – 4 – 5), dva ďalšie limity na MEJ a 19 klubových rekordov zásluhou už spomínaných plavcov, ku ktorým sa pridali Denis Vallo (200m prsia) a Kristína Timková (50m motýlik).

V tom istom čase ďalších 41 našich plavcov prevažne mladších vekových skupín si išlo zmerať sily na Veľkú cenu Liptova do Liptovského Mikuláša.

Deväť štartov – deväť medailí, to je bilancia Dominiky Jankovičovej (3-5-1), ktorá si z našich plavcov odniesla kompletnú zbierku medailí. Ďalšími medailistami boli Tomáš Ondruš (0-2-0), Patrik Ondruš (0-0-2), Nikolas Turek (0-1-1), Magda Loncková (1-0-0), Rebeka Tureková (0-0-1), Martin Holeša (0-0-1) a Jozef Súkeník (0-0-1). Úspešné boli aj všetky štafety mix. Päť postavených štafiet získalo spolu 2 zlaté, 1 striebornú a 2 bronzové medaile. Spolu padlo 134 osobných rekordov.