Úvod

Päť majstrovských titulov do Žiliny!

Email  Tlač  PDF

stafetaZimnú sezónu ukončili 13 a 14 roční plavci na Slovensku Zimnými majstrovstvami Slovenska v Dolnokubínskom AquaRelaxe.
Aj napriek minimálnemu počtu plavcov Klubu plaveckých športov Nereus Žilina (2 chlapci a 2 dievčatá) skončil na peknom 7 mieste. Štvorica nádejných plavcov vyplávala úctyhodných 19 medailí (5-10-4).

Tri tituly Majstra Slovenska si vyplával Roman Ftorek (foto - v strede) v disciplínach 50 m voľný spôsob, 200 m motýlik a 400 m polohové preteky. K tomu priložil 4 strieborné medaily (200 m prsia, 100 m motýlik, 100 m a 200 m pol. preteky) a bronzovú medailu ako člen mix štafety 4 x 50 m polohové preteky (foto).

Do zbierky titulov prispela Emma Marušáková (foto - v strede) dvomi a to na 400 m a 800 m voľný spôsob. Okrem toho plávala 10 ďalších disciplín, kde v každej získala medailu. Šesťkrát sa postavila na 2. stupienok v disciplínach 100 m a 200 m znak, 100 m a 200 m motýlik, 100 m a 400 m pol. preteky. Bronz si vyplávala na 50 m a 100 m voľný spôsob, 200 m pol. preteky. Ako ďalšia členka mix štafety veľkým dielom prispela k zisku tretieho miesta.
Na štafete sa spolupodieľali aj Denis Hrabovský a Dominika Jankovičová. Všetci štyria plávali v skvelých osobných rekordoch a Roman s Emmou aj klubových. Okrem toho Emma opäť potvrdila svoje miesto v Slovenskej juniorskej reprezentácii, kde bola od septembra tohto roku zaradená.
Prehľad výsledkov našich pretekárov nájdete tu a  kompletné výsledky tu.

Všetkým žilinským plavcom k úspechu gratulujeme!

Autor foto: Miroslav Kliner