Úvod

Víkend v bazénoch

Email  Tlač  PDF

Zincica webPosledný aprílový víkend patril dvom medzinárodným pretekom - Orca Cup v Bratislave a "Žinčicový míting" v Dolnom Kubíne.

ORCA CUP 2019

Sedem našich plavcov sa od piatku do nedele zúčastnilo medzinárodných pretekov ORCA CUP v Bratislave. V konkurencii 848 pretekárov bol najväčšou osobnosťou pretekov maďarský reprezentant a šesťnásobný olympijský medailista László Csech.

Z našich plavcov sa do finále podarilo preplávať Zuzke Michaličkovej, Urbanovi Porubcovi a Danielovi Michlíkovi. Na stupeň víťazov sa však nikto nepostavil, ale aspoň osobné rekordy mohli potešiť, hlavne u najmladšieho účastníka Adama Podmanického.

Výpis výsledkov

VEĽKÁ CENA DOLNÉHO KUBÍNA

Chladnejšia voda dolnokubínskeho bazéna prospela nielen pekným osobákom, ale pomohla aj k slušnej zbierke medailí. Klub získal spolu 70 medailí (11-28-31) a v medailovej štatistike skončil na 3. mieste.

Našou najúspešnejšou zberateľkou cenných kovov bola Rebeka Tureková (4-0-3), potom Roman Ftorek (2-3-1) a Nela Manga (2-1-3). Veľmi dobre sa darilo aj Michalovi Timkovi, Dominike Jankovičovej, Sophii Peknušovej, Magde Lonckovej, Maximiliánovi Vdovičíkovi a ďalším, ktorých si môžete pozrieť nižšie v medailovej štatistike a vo výpise výsledkov našich plavcov.

Podarilo sa zabodovať aj v štafetách a čo bolo na nich veľmi pozitívne, že niektoré boli poskladané z rôznych aj vekovo odlišných tréningových skupín. Napríklad víťazná štafeta dievčat na 4x50m voľný spôsob bola zložená zo skupín J1, J2, A2, A1 (Jankovičová, Hanulíková, Fašková, Manga) a viacerí chlapci si zaplávali s trénerom Matejom Psotom. Štafety si môžete pozrieť aj na videách.