Úvod

Majstrovstvá SR starších žiakov

Email  Tlač  PDF

sasa nela 3Druhý júnový víkend sa v Košiciach stretli najrýchlejší slovenský plavci kategórie starších žiakov, aby si zmerali sily v 17-tich disciplínach.

Klub plaveckých športov Nereus Žilina reprezentovalo 25 plavcov so 160 individuálnymi štartami a 12 štafetami. Medailová bilancia oproti minulým rokom nebola veľmi úspešná, ale potešiteľný je vyšší počet účastníkov Majstrovstiev a celkový nárast osobných rekordov na vrcholnom podujatí.

Jedinú individuálnu medailu si vyplávala Petra Štaudingerová v disciplíne 100m motýlik, kde skončila na 3. mieste. V štafete 4x100m voľný spôsob sa dievčatám v zložení Nela Manga, Alexandra Dzurillová, Alexandra HrnčárováPetra Štaudingerová takisto podarilo vyplávať bronzovú medailu.

Do desiateho miesta sa už okrem spomínaných dievčat umiestnili Michal Timko, Jana Fašková, Branislav LukáčFilip Tomašec. Potešiteľné bolo aj umiestnenie mixových štafiet. Na 4x100 m polohové preteky sa umiestnili „nereusácke“ štafety na 6. a 8. mieste z 23 štafiet a 4x100m voľný spôsob skončili na 5. a 10. mieste z 20 štafiet.

Všetkým účastníkom k výsledkom gratulujeme!