Úvod

Prázdninový víkend plný pretekov

 Email  Tlač  PDF

ISM BERLIN2016Napriek jarným prázdninám naši plavci vycestovali na konci týždňa na trojo pretekov. Najväčšia výprava aj s tromi slovenskými reprezentantami (Vlado Štefánik, Laura Benková a David Bartáky) sa vybrala do Nemecka.

na tradičné medzinárodné preteky ISM Berlín 2016. Všetci boli samozrejme zvedaví predovšetkým na výkony už spomínaných plavcov. Vlado ako jediný sa preplával až do finále na 50 m a 100 m motýlik a na kratšej trati získal pre Žilinčanov bronz a na dlhšej zlato. Na svoju najsilnejšiu disciplínu 100 m voľný spôsob zo zdravotných dôvodov nenastúpil. Laura vo svojej kategórii obsadila dvakrát 4. miesto na 100m a 200m voľný spôsob. David v motýlikových disciplínach skončil na 5. a 8. mieste. Ostatní plavci sa do prvej desiatky nedostali, ale hlavne u mladších im boli odmenou pekné osobné rekordy vo všetkých plávaných disciplínach.

Ďalších 5 odvážlivcov sa vybralo do Bratislavy na Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Všetci absolvovali trať dlhú rovných 5 kilometrov. Z chlapcov sa najlepšie umiestnilKristián Suchomel, ktorý skončil na 4. mieste a medzi dievčatami Nicole Topitzerová na 7. mieste.

Pre zdravotné problémy sa na pretekoch Pohár Priateľstva v Rimavskej Sobote z pôvodne štyroch plavcov zúčastnili len dvaja. Chlapci sa môžu pochváliť 7 osobnými rekordmi z 9 štartov a Ľubo Bača aj účasťou vo finále na 100 m znak.

Prehľad výsledkov našich plavcov a kompletné výsledky si môžete pozrieť nižšie:

ISM Berlín 2016 výpis    kompletné výsledky
MSR DP Bratislava
výpis   kompletné výsledky
Pohár priateľstva R. Sobota
výpis   kompletné výsledky